Ürünlerinizi Instagram'da Nasıl Satacaksınız?

Instagram'da Alışveriş ile insanlar ürünlerinizi direk olarak fotoğraf ve videolarınızdan satın alabilir. İnsanlara ürünlerinizi/hizmetlerinizi satın almaları için nasıl ilham verebileceğinizle ilgili daha fazla bilgi alın.

Ürünlerinizi bu 9 ipucu ile Instagram'da öne çıkarın

Facebook, Inc. Tarafından yaptırılan bir ankette katılımcıların %81'i Instagram'ın ürün ve hizmetleri araştırmalarına yardımcı olduğunu söyledi1. İnsanların Instagram'da ürünleriniz hakkında bilgi alması için ürününüzü gönderilerinizde nasıl tutarlı bir şekilde öne çıkarabileceğinize ilişkin 9 ipucu.


Ürünleriniz hakkında paylaşımda bulunma alışkanlığı edinin.

Topluluğunuzun üyelerinin ürünlerinize düzenli şekilde bakma alışkanlık edinmesi için haftanın belirli bir günü gibi düzenli aralıklarla ürünleriniz hakkında gönderiler oluşturun.


Ürünlerinizi oluşturma sürecinin arkaplanında olup bitenleri gösterin.

Ürünlerinizi meydana getirirken gerçekleştirdiğiniz yoğun yapmış olduğu çalışmalar görmeleri için hikayeleri kullanarak topluluğunuza perde arkası görüntülerini gösterin.


Ürününüzün tüm varyasyonlarını gösterin.

Müşterilerin aralarından seçim yapabileceği farklı renk, boyut ve malzeme türlerinden oluşan alternatifleri olması için tüm ürün alternatiflerinizi sergileyin.


Farklı ürünler için Öne Çıkan Hikayeler oluşturun.

Hikayeler 24 saat sonra kaybolabilir, ancak profilinizde belirli ürünleri sergileyen belirli hikayeleri öne çıkarabilirsiniz. Profilinize Öne Çıkan Hikayeleri nasıl ekleyebileceğinizi burdan öğrenin.


Fon kullanın.

Beyaz ya da desenli bir duvar gibi, hangi renk ve dokuların ürünlerinizin öne çıkmasına yardımcı olacağını düşünün. Sadece bir parça kumaşı fonunuz olarak kullanabilirsiniz.


Düz çekim ile birden çok ürüne yer verin.

Düz çekim, düz bir yüzeye yerleştirilen ürünlerin yukarıdan çekilen bir resmidir. Örneğin, @tattly tarafından teneke kutuları ile oluşturulan bu düz çekime göz atın.


Müşterilerinizin ürünlerinizi kullanarak paylaştığı fotoğraf ve videoları paylaşın.

Müşteriler fotoğraf ve videolarda ürününüzü etiketlediğinde, bunu İşletme Hesabınızda paylaşmak için onlardan izin isteyin.


İnsanların ürününüzü kullanabileceği farklı yollara ilişkin eğitim videoları oluşturun.

Adım adım kılavuz yaratmak için hikayeleri kullanın veya IGTV'de uzun videolar paylaşın.


Güven yaratmak için etkileşime teşvik edin.

Ürünleriniz hakkında sorular almak için hikayelerinizde soru çıkartması kullanın. Bu sayede, insanlar ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi alabilir ve alışveriş yaparken rahat hissedebilir.Bu 4 ipucuyla Instagram'da Alışveriş'i kullanarak ürünlerinizi satın

Facebook, Inc. Tarafından yaptırılan bir ankette katılımcıların %83'ü Instagram'ın yeni ürün ve hizmetleri keşfetmelerine yardımcı olan görsel odaklı bir platform olduğunu söyledi1. Brooklyn merkezli geçici dövme şirketi Tattly'nin Instagram hesabında daima en iyi dövme tasarımlarını sergilemeye odaklanmasının sebebi de budur. Instagram'ın ürün etiketleri bunu gerçekleştirmesine yardımcı olur ve hemde satışlarını artırır.


Tattly'nin kreatif direktörü Cristina Gomez "Instagram'da Alışveriş, insanları esasında gönderilerde gördükleri ürünleri satın almaları için Instagram akışından internet sitemize yönlendirme konusunda gerçekten harikaydı." dedi. "Alışveriş özelliği, Tattly'nin satış odaklı kısmına değil de eğlenceli kısmına odaklanmamıza imkan sağlıyor.


İnsanların ürünlerinizi satın almalarına yardımcı olması için Instagram'da Alışveriş'i kullanarak akışınızdaki ya da hikayelerinizdeki fotoğraf veya videolarınıza ürün etiketleri ekleyin. İnsanlar ürüne dokunduklarında ürünün adını ve fiyatını görüntüleyebilir.


Müşterilerinize doğrudan İşletme Hesabınızda alışveriş yapabileceklerini söyleyin.

Örneğin, topluluğunuza Instagram'da gördükleri ürünleri artık satın alabileceklerini anlatan bir hikaye oluşturun.

Bir gönderide birden fazla ürünü etiketleyin.

Birden fazla göz alıcı ürün sergileyerek bir izlenim bırakın ve müşterilerin sizi göz önünde bulundurmasını sağlayın.


Instagram'da Alışveriş'i kullanarak farklı gönderi formatlarıyla denemeler yapın.

Akışınızdaki bir dönen gönderide fotoğraflarınızı, videolarınızı ya da birden fazla görsel veya videoyu etiketleyebilirsiniz. Ayrıca hikayelerinizi ürün çıkartmalarıyla etiketleyebilirsiniz.


Her bir etiketin doğru ürüne temas ettiğinden emin olun.

Müşterilere, etiketin tam olarak hangi ürüne karşılık geldiğini bildirmek için her şeyi netleştirmeye yardımcı olur. @tattly'nin ayçiçeği dövmesi ürününü nasıl etiketlediğine göz atın.


Bu 5 ipucuyla yeni ürünler için heyecan yaratın

Yakında yeni bir ürünü kullanıma sunmayı mı planlıyorsunuz? Bu 5 ipucuyla Instagram'daki topluluğunuzda heyecan yaratın.
Lansman öncesinde ürünleriniz için merak uyandırın.

Ürününüzün tamamını sergilemeden ürününüzle ilgili kısa görüntüler (ürünün tamamını göstermeden farklı açılardan çekmek gibi) paylaşın.


Hikayelerinizde geri sayım çıkartmasını kullanın.

Hikayelerinizi düzenlerken simgesine dokunarak

ulaşabileceğiniz geri sayım çıkartmasını kullanarak ürününüzün lansman tarihini duyurun. Takipçilerinizi, o gün geldiğinde haberdar olmaları için Bana Hatırlat düğmesine dokunmaya veya kendi hikayelerinde Geri Sayımı Paylaşmaya teşvik edin.

Ürünlerin lansman günü satın alınabilmelerini sağlayın.

Gönderinin açıklamasında "Alışveriş yapabilmek için dokun" gibi basit bir eylem çağrısı düğmesiyle müşterilerinize ürünü hemen satın alabileceklerini hatırlatmayı unutmayın. Örneğin, @tattly kullanıma sundukları yeni dövme dizisini duyurmak için bu resmi paylaştı.


Ürünle ilgili soruları yanıtlamak için canlı yayına geçin.

Takipçilerinize yeni ürünü kullanımlarına sunduğunuz anı göstermek için hikayenizde Canlı Yayın özelliğinin kullanın ve müşterilerin yeni ürününüz hakkındaki sorularını gerçek zamanlı olarak cevaplayın. Canlı yayına geçmek hakkında daha fazla bilgiyi burdan alabilirsiniz.


Ürün lansmanınız için bir konu etiketi oluşturun.

#Ürününüzünadı gibi basit bir şey olabilir. Takipçilerinizi lansman günü ürünü sipariş ederken konu etiketini kullanmaya teşvik edin, böylece bunu daha sonra İşletme Hesabınızda paylaşabilirsiniz.İnsanları Instagram'da ürünlerinizi satın almaya yönlendirmek için 5 ipucu

Facebook, Inc. Tarafından yaptırılan bir ankette katılımcıların %80'i Instagram'ı alışveriş yapıp yapmayacaklarına karar vermek için kullandıklarını söyledi1. İnsanları ürünlerinizi satın almaya yönlendirmek için bu 5 ipucunu deneyin.En popüler ürünleriniz için birden fazla gönderi oluşturun.

Topluluğunuzun en çok hangi ürünlerle etkileşimde bulunduğunu öğrenmek için istatistiklere ve ürün görüntülemeleri gibi ölçümlere göz atın. Hem akışta hem hikayelerde, alışverişe yönelik güven oluşturmak için bu ürünle ilgili daha fazla gönderi oluşturmayı göz önünde bulundurun.


Açıklamalarınıza bir eylem çağrısı ekleyin.

Açıklamalarınıza, insanları "Alışveriş Yapmak İçin Dokun" gibi eyleme teşvik eden bir eylem çağrısı ekleyerek, topluluğunuza alışveriş yapmaları için etkin biçimde hatırlatma yapabilirsiniz.


Özel indirim veya promosyon oluşturun.

Sınırlı süreli sadece Instagram tanıtımıyla bir aciliyet hissi yaratabilir ve insanları alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz. @tattly'nin Pride tanıtımı sırasında paylaştığı fotoğrafa göz atın.


Ürünlerinizi düzenli olarak öne çıkarın.

Müşterilerin alışveriş yapmaya karar vermeleri biraz zaman alabilir, bu nedenle akıllarda yer edinmek için ürünlerinizi gönderilerinizde düzenli olarak öne çıkarın.


Ürününüzü kullanan bir İçerik Üreticiyi öne çıkarın.

Tanınmış kişilerden sanatçılara ve girişimcilere, İçerik Üreticiler Instagram topluluğunun temel taşıdır. İçerik Üreticilerin belirli ürünleri kullandığını görmek, takipçilerinin bu ürünlere ilgi göstermelerini sağlayabilir. Bu nedenle, fotoğraf ve videolarınızda İçerik Üreticiyi etiketleyerek bunu öne çıkardığınızdan emin olun.


Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör