Android'de hesap ekleme veya kaldırma

E-postanıza, kişilerinize, takviminize erişmek ve Google Play Store'dan uygulama almak için telefonunuza hesaplar ekleyebilirsiniz. Bir Google hesabı eklediğinizde, söz konusu hesapla ilişkilendirilmiş bilgiler telefonunuz ile otomatik olarak senkronize edilir. Bir hesabı kaldırdığınızda, o hesapla ilişkilendirilmiş her şey telefonunuzdan silinir. Bunlara e-postalar, kişiler ve ayarlar dahildir. Önemli: Bu adımların bazıları yalnızca Android 9 ve sonraki sürümlerde çalışır.

Telefonunuza Google hesabı veya başka bir hesabı ekleme Önemli: Ayarlar telefona göre farklılık gösterebilir.

 1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.

 2. Hesaplar'a dokunun. "Hesaplar"ı görmüyorsanız Kullanıcılar ve hesaplar'a dokunun.

 3. Alt tarafta Hesap ekle'ye dokunun.

 4. Eklemek istediğiniz hesabın türüne dokunun.

 5. Google Hesabınızı eklemek için Google'a dokunun. Bir Google Hesabı'nda oturum açtığınızda, söz konusu hesapla ilişkilendirilen tüm e-postalar, kişiler, Takvim etkinlikleri ve diğer veriler otomatik olarak telefonunuzla senkronize edilir.

 6. Farklı bir kişisel hesap eklemek için Kişisel (IMAP) veya Kişisel (POP3) seçeneğine dokunun. Microsoft Outlook veya Apple Mail gibi bir e-posta programı kullanıyorsanız genellikle bunları seçmeniz gerekir. IMAP veya POP3'ün Gmail ile nasıl kullanılacağını öğrenin..

 7. Ekrandaki talimatları uygulayın.

 8. Hesap ekliyorsanız güvenlik tedbiri olarak telefonunuzun desenini, PIN'ini veya şifresini girmeniz gerekebilir.

Önemli: Ayarlar telefona göre farklılık gösterebilir.

 1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.

 2. Hesaplar'a "Hesaplar"ı görmüyorsanız Kullanıcılar ve hesaplar'a dokunun. dokunun

 3. Kaldırılacak hesaba Hesabı kaldır'a dokunmasını.

 4. Bu hesap, telefonunuzdaki tek Google Hesabı ise güvenlik tedbiri olarak cihazınızın desenini, PIN'ini veya şifresini girmeniz gerekecektir.


Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör