Facebook ve Instagram'da Bir Hedef Kitlenin Dikkatini Çekme

Facebook'ta bir hedef kitlenin dikkatini çekme

Facebook'ta bir hedef kitlenin dikkatini çekmek, işletmenizle ilgilenen daha fazla kişi ile bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.


Karen'ın profili


Karen, bahçe tasarımı firması Lucky Shrub'ın sahibi. Karen, bahçecilik tutkunlarından oluşan topluluğunu büyütmek ve Lucky Shrub'ın yeni başlatmış olduğu aynı günde bitki teslimatı hizmetiyle ilgilenen kişilerle bağlantı kurmak için Facebook'u kullanabilir.


Bir Facebook işletme Sayfası, dünyanın dört bir yanındaki devasa bir insan topluluğuyla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Ayrıca bedava dağıttığı işletme araçlarına ve istatistiklerine erişim sahibi olursunuz. Facebook'taki hedef kitleniz, takip ve Beğenme sayısıyla ölçülür.

  • Takipçiler: içeriklerinizi Haber Kaynaklarında görmeyi tercih etmiş olan kişi sayısı

  • Beğenmeler: işletme Sayfanızı beğenen kişi sayısı

Lucky Shrub'ın Facebook işletme Sayfasına göz atın. Sayfaya daha fazla ziyaretçi çekmek ve bu sayede yeni müşterilerle bağlantı kurmak isteyen Karen, gönderilerini olabildiğince fazla kişinin görmesi için çaba sarf ediyor.


Facebook'taki hedef kitlenizi büyütme
  • Facebook'taki hedef kitlenizi büyütmek için yapabileceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

  • Facebook'taki hedef kitlenizi büyütmeye, tanıdığınız kişilerden başlayın. Arkadaşlarınızı, akrabalarınızı ve müşterilerinizi Sayfanızı beğenmeye davet edin. Arkadaşlarınızdan ve takipçilerinizden, Sayfanızı kendi arkadaşlarıyla paylaşmalarını isteyin.

  • Yazıştığınız bireylerin kolayca bulabilmesi amacı ile, internet sitenize ve e-posta imzanıza Facebook işletme Sayfanızın bağlantısını ekleyin. Diğer işletme Sayfalarıyla işbirliği yaparak birbirinizin hedef kitleleriyle bağlantı kurun.


İşletmeniz hakkında daha fazla bilgi paylaşın.


İşletmeniz hakkında daha fazla bilgi paylaşın. Paylaştığınız gönderiler ve hikayeler son derece önemlidir. İnsanların işletmeniz hakkında daha fazla bilgi alması ve Sayfanızı beğenmeye veya takip etmeye karar vermesi buna bağlıdır. Müşterilerinize yaptığınız işi nasıl yaptığınızı gösterin. Sıkıcı taraflarını bile.


Hedef kitlenizle alakalı içerikler oluşturun. Sorular sorun. Sorduğunuz sorular, hedef kitlenizi konuşmaya teşvik edebilir. Ayrıca müşterilerinizin etkileşimde kalmasını sağlamak için ürün ve hizmetleriniz hakkında görüş bildirmelerini isteyebilirsiniz. Gündemdeki konulara katılın. Böylece hedef kitleniz, sektörünüzdeki gelişmeleri yakından takip ettiğinizi görebilir
Instagram'da bir hedef kitlenin dikkatini çekme

İnsanlar Instagram'a ilham almak ve önemsediği şeyleri keşfetmek için gelir. Buna markalar ve iş yerleri de dahildir.


Örneğin Hair Day, saç kesimi ve boyama alanında uzman bir kuaför salonu. Hair Day'in sahibi Pria, saç tasarımcılarının ortaya koyduğu çalışmaların fotoğraf ve videolarını çekerek bunları kuaför salonunun Instagram hesabında paylaşıyor.


Instagram'daki hedef kitlenizi büyütme

Instagram'daki hedef kitlenizi büyütmeye, tanıdığınız kişilerden başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızı, akrabalarınızı ve müşterilerinizi hesabınızı takip etmeye davet edin. Yazıştığınız bireylerin kolayca bulabilmesi amacı ile, internet sitenize ve e-posta imzanıza Instagram hesabınızın bağlantısını ekleyin. Instagram işletme hesabınızın kullanıcı adını, makbuzlar ve ambalajlar gibi fiziksel malzemelere de yazabilirsiniz.Hedef kitlenizle alakalı içerikler oluşturun.

Gönderiler ve hikayeler paylaştığınızda, insanlar işletmeniz hakkında daha fazla bilgi alabilir ve Instagram hesabınızı takip etmek isteyebilir. Sık sık paylaşımda bulunun ve hedef kitlenizin en fazla çevrimiçi olduğu gün ve saatleri tercih edin.


Bağlantı kurmak arzu ettiğiniz bireyleri ya da iş yerlerii takip edin.


Sektörünüzdeki ya da bölgenizdeki diğer iş yerleri, sektör liderleri ya da beğendiğiniz içerik üreticiler gibi. İşletmenizle ilgili şeylerle ilgilenen bireyleri bulmak için konu etiketlerini takip edin.


Alakalı konular aratan bireylerin işletmenizi bulabilmesi için gönderi ve hikayelerinize konu etiketleri ekleyin. Farklı hedef kitlelerin dikkatini çekmek için farklı konu etiketleri kullanabilirsiniz.


İlişkilerinizi güçlendirmek için tanıdığınız bireyleri etiketleyin ve onlardan bahsedin. Bildirim ayarı açık olan kişiler, etiketlediğinizde ya da bahsettiğinizde bildirim alır.Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör