İnstagram Kullanan Kişileri Güvende Tutmak İçin Daha Fazla Adım Atmak

Benim için hiçbir şey İnstagram kullanan insanların, özellikle de en savunmasız olanların güvenliğinden daha önemli değil. İntihar ve kendine zarar insanlar anlaşılır derinden umurumda zor ve karmaşık konulardır. Bu konular karmaşıktır-onlara en iyi nasıl yaklaşılacağına dair birçok görüş vardır-ama çok önemlidir ve benim için bir ebeveyn olarak kesinlikle eve vururlar.


İlk düşüncelerim, bu zor konularla ve aileleriyle ve arkadaşlarıyla ilgilenen herkesle. Neler yaşadıklarını hayal bile edemiyorum. Ayrıca insanları düşüncelerimde tutmanın yeterli olmadığını da biliyorum. İnstagram'da, platformumuzu kullanan herkese — özellikle intihar ve kendine zarar verme riski altında olanlar-onları güvende tutmak için elimizden gelen her şeyi yapmak için borçluyuz.


Çevrimiçi topluluklar hakkında iki şey doğrudur ve birbirleriyle çatışırlar. Birincisi, trajik gerçeklik, bazı gençlerin çevrimiçi gördüklerinden olumsuz bir şekilde etkilenmeleri ve sonuç olarak kendilerine zarar verebilmeleridir. Bu gerçek bir risk.


Ama aynı zamanda, sahip oldukları mücadelelerle destek almak için çevrimiçi olarak gelen birçok genç insan var — iyileşmiş izleri paylaşanlar veya yeme bozukluğundan kurtulmaları hakkında konuşanlar gibi. Genellikle bu Çevrimiçi Destek ağları, deneyimlerini paylaşan diğer insanları bulmanın tek yoludur.


İngiltere'de Samaritans ve ABD'de Ulusal intihar önleme hattı gibi akademisyenler ve ruh sağlığı örgütleri uzman tavsiyesi dayanarak, biz de potansiyel olarak zararlı içeriğe maruz kalmaktan başkalarını korurken insanların ruh sağlığı deneyimlerini paylaşmak için izin arasındaki zor dengeyi hedefliyoruz.


Bazıları için yararlı olabilecek içeriğin başkalarına zararlı olabileceğini anlıyoruz. Bu konularla mücadele eden gençlerle yaptığım görüşmelerde, aynı görüntünün bir gün birine yardımcı olabileceğini, ancak bir sonraki görüntüyü tetiklediğini duydum. İnsanları teşvik eder ya da kendine zarar verme ya da intihara teşvik eden içerik paylaşımına izin vermiyoruz bu yüzden. Buna asla izin vermedik.


Bu yılın başlarında intihar ve kendine zarar verme ile ilgili içerik yaklaşımımızı güçlendirdik. Şubat ayında, biz kendine zarar grafik görüntüleri yasak ve bulmak ve içerik bu tür hareket etmek yeni teknoloji inşa, ve biz içeriğin bu tür sağlamak için çalıştık, ve bunu paylaşan bu hesaplar, tavsiye edilmez.


Sonuç olarak, daha önce olduğu gibi iki kat daha fazla içerik üzerinde hareket edebildik. Politika değişikliğimizi takip eden üç ay içinde 834.000'den fazla içerik parçasına duyarlılık ekranlarını kaldırdık, görünürlüğünü azalttık veya ekledik. Bize bildirilmeden önce bu içeriğin %77'sinden fazlasını bulabildik. Bu ilerleme olsa da, burada işin asla yapılmadığını biliyoruz.


Geçtiğimiz ay, daha fazla kendine zarar verme ve intihar içeriğini yasaklamak için politikalarımızı daha da genişlettik. Artık İnstagram'da, çizimler veya memeler veya grafik görüntüleri kullanan filmlerden veya çizgi romanlardan gelen içerik gibi kurgusal kendine zarar verme veya intihar tasvirlerine izin vermeyeceğiz. Biz de kendine zarar veya intihar göstermeyebilir diğer görüntüleri kaldıracak, ancak ilişkili malzeme veya yöntemleri içerir.


Bu tür içeriği paylaşan hesaplar, arama veya keşif yüzeylerimizde, Keşfet gibi önerilmez. Ve İngiltere'deki Samaritans ve papirüs gibi yerel yardım hatlarıyla daha fazla insana daha fazla kaynak göndereceğiz ya da ulusal intihar önleme yaşam çizgisi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Trevor Projesi.


Bunlar, tek bir şirketin veya Politika ve uygulamaların tek başına çözemeyeceği karmaşık konulardır. Sık sık sorulan, neden İnstagram'da herhangi bir intihar veya kendine zarar veren içeriğe izin veriyoruz? Uzmanlar, insanlara en zor anlarını ve iyileşme hikayelerini paylaşma şansı vermenin hayati bir destek aracı olabileceğini söylüyor. İnsanların bu tür içeriği paylaşmalarını engellemek, sadece bu tür ruh sağlığı sorunlarını damgalamakla kalmayıp, sevdiklerinin yardım çığlığını tanımlamasını ve yanıt vermesini engelleyebilir.


Ama doğru bir yaklaşım almaya ya da bir politikalarımız için tek bir değişiklik daha fazla zaman teknoloji bizim için Güncelleştirme gerektirir. İşimiz burada bitmiyor. Politika ve teknoloji bizim yeni eğilimleri ortaya çıkar ve davranış değişikliği olarak gelişmeye gerekir.


Yeni trendlerin veya kültürel nüansların farkında olmamıza yardımcı olmak için her ay intihar ve kendine zarar verme konusunda akademisyenler ve uzmanlarla buluşuyoruz. Biz de teknoloji ve sosyal medya gençlerin hayatlarında sahip olduğu rolü anlamak için, İsveç ruh sağlığı Örgütü, zihin ile çalışıyoruz. İngiltere'de, biz sıkıntı insanlara yardım etmek için yeni kurallar şekillendirmek için bir endüstri çapında çaba Samaritans ile çalışıyoruz.


Avrupa dışında, ihtiyaç duyabilecek insanları proaktif olarak bulmamıza yardımcı olan ek teknolojimiz de var. Bunu Avrupa'ya getirmek istiyoruz, ancak AB hukuku kapsamında önemli yasal hususlar var, bu yüzden Avrupa düzenleyicimizle çalışıyoruz.


Kendilerine zarar veren ve platformlarımızda gördüklerinden etkilenmiş olabilecek birini duyduğumuz her zaman, birçok gencin karşılaştığı ve çevrimdışı olan mücadeleleri hatırlatıyoruz. İnstagram'da herkesi güvende tutmak için çalışmaya devam edeceğiz, aynı zamanda insanların en çok ihtiyaç duyduklarında fark yaratabilecek desteğe erişmelerini mümkün kılacağız.


-İnstagram Başkanı


Haber Kaynağı:İnstagram

Alpmedya.net


Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör