İnsanların Okumaya Devam Etmesini Sağlayacak Açıklamalar Yazma

İlgi çekici bir açıklama, topluluğunuzu harekete geçmeye teşvik edebilir, etkileyici bir hikaye anlatabilir veya topluluğunuzla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Hem akış gönderileriniz hem hikayeleriniz için ilgi çekici açıklamaları nasıl yazabileceğinize ilişkin bu kılavuzu okuyun.


İlham verici açıklamalar yaratmak için beş ipucu

İlgi çekici bir açıklama, takipçilerinize fotoğraf ve videolarınızla etkileşim kurması ya da ürün veya hizmetlerinizi satın alması için ilham verebilir. İnsanlara ilham veren açıklamalar yazmanıza yardım edecek beş ipucu:


Bir hikaye anlatın.

İşletmenizin hikayesini (işletmenizin nasıl kurulmuş olduğu ya da ürün veya hizmetlerinizin nasıl geliştirildiği gibi) anlatmak için açıklamalardan faydalanın. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerine sahip bir hikaye örgüsü bile kullanabilirsiniz.


Sorular sorun.

Takipçileriniz, cevaplarını gönderinizin yorumlarında paylaşabilir veya hatta daha fazla bilgi almak için size doğrudan mesaj gönderebilir.

Kısa ve öz bir metin kullanın.

İnsanların hemen dikkatini çekecek bir kısa açıklama yazın. Önemli duyuru ve mesajları açıklamanızın en başına yerleştirin. 125 karakterden uzunsa, insanların gönderinin tamamını okuması için devamı'na dokunması gerekir.


Tutarlı bir üsluba sahip olun.

Açıklamalarınızın üslubu markanızı tutarlı bir biçimde yansıtmalıdır. Örneğin, işletmeniz muzip ve neşeli bir karaktere sahipse açıklamalarınızı daha eğlenceli hale getirecek ifade simgeleri ekleyin.


Takipçilerinizi harekete geçmeye teşvik edin.

Takipçilerinizi harekete geçmeye teşvik etmek istiyorsanız, doğrudan bir yaklaşım izleyin. Örneğin, müşterilerinizin satın almasını istediğiniz bir ürünü öne çıkarıyorsanız "Şimdi Satın Al" diyebilirsiniz.
Bu beş kreatif ipucuyla Instagram hikayelerinize metin ekleyin

Topluluğunuzla iletişim kurmak ve etkileşimde bulunmak için hikayelerinize metin ekleyin.


Hikayenizde hiç fotoğraf ya da video paylaşmadıysanız, nasıl yapacağınızı burdan öğrenin.


Bu beş kreatif ipucunu deneyin:


Farklı metin opsiyonları ile denemeler yapın.

Farklı renk, boyut, hizalama ve yazı tipleriyle denemeler yapın. Metninizin öne çıkmasını sağlamak amacıyla renk bloğu kullanmayı unutmayın.


Sadece metin bulunan hikayeler paylaşın.

Kimi zaman bir fotoğraf ya da video paylaşmaya çalıştığınız mesajı iletemeyebilir. Kişisel bir hikayeniz ya da şiiriniz veya insanların okumasını arzu ettiğiniz diğer bir içeriğiniz olabilir. Hikayeleri açtığınızda, fotoğraf ya da video gerektirmeyen hikayeler paylaşmak için Oluştur kısmında Yazı Modunu kullanın.kritik duyurular oluşturun.

Zamanlaması kritik bir tanıtımı duyurmak veya zamanlaması kritik bir indirim kodu sunmak için metin kullanın. Hikayeleriniz 24 saat içinde kaybolduğundan, bunu hikayelerinizde duyurmanız bir aciliyet hissi oluşturur ve insanlara hemen harekete geçmeleri için ilham verir.


Videolarınıza hareketli bir metin ekleyin.

Videolarınıza metin ekledikten sonra, metne dokunun ve tutturma aracı görününceye kadar basılı tutun. Metni tutturmak istediğiniz yeri bulmak amacıyla videoda gezinmek için ekranın alt kısmındaki kaydırma çubuğunu kullanın. Bu sayede, videolarınıza hareketli bir metin tutturabilir ve bir mesajı takipçilerinizle keyif verici bir biçimde paylaşabilirsiniz.
İpuçları ve eğitim videoları paylaşın.

Ürünlerinizin kullanımına ilişkin adım adım eğitim videolarıyla birlikte metin ekleyerek ürün ve hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi sağlayın.


Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör