Instagram'da Diğer Hesapları Takip Ederek İlham Alma

Instagram'da diğer kişilerin ve işletmelerin paylaştığı fotoğraf ve videolardan nasıl ilham alabileceğinizi öğrenin.


Instagram'da takip edebileceğiniz kişilere dair altı fikir

Kendi içerikleriniz için ilham almak üzere, Instagram'da diğer kişi ve işletmeleri takip ederek hangi fotoğraf ve videoları paylaştıklarını görebilirsiniz.


Instagram'da takip edebileceğiniz kişilere dair altı fikri aşağıda bulabilirsiniz.


Müşteriler, arkadaşlar ve aile.

Instagram'da bağlantı kurmak için hali hazırda internet dışında tanıdığınız kişileri takip edin.


@tarkan ve @shop gibi resmi Instagram hesapları.

Instagram, bu hesaplardaki içeriklerle derlemeler oluşturur. İlham almak, Instagram'ı kullanmaya yönelik ipuçları edinmek ve başarılı işletmelerin hikayelerini dinlemek için bu alanı takip edin.
Sektörünüzdeki benzer ve tamamlayıcı nitelikteki iş yerleri.

İşletmenize benzer ürün ya da hizmetler sunan iş yerlerii takip ederek sektörünüzdeki diğer kişilerden ilham alın. Ürünlerinizi/hizmetlerinizi tamamlayıcı ürünler sunan diğer iş yerlerii de bulabilirsiniz. Örneğin, kahve dükkanı işletiyorsanız takip edebileceğiniz kahve kavurma firmalarını bulabilirsiniz.


Bölgenizdeki iş yerleri.

Bölgenizdeki takip edebileceğiniz iş yerlerile internet dışında ilişkileriniz olabilir.


Sektör liderleri.

Sektörünüze yön veren iş yerleriden ilham alın. Yeni trendleri takip etmek için onları takip edin. En son ürünler ve hizmetler hakkında eğitim videoları gibi eğitici materyaller bile sunabilirler.


Öne çıkan fotoğraf ve videolara sahip hesaplar.

Sektörünüzde olmasalar dahi, özgün ve ilginizi çeken fotoğraf ve videolar oluşturan kişi ya da iş yerlerii takip edin.


Instagram'da konu etiketlerini takip etmenin üç yolu

Hesapları takip etmeye ek olarak, konu etiketlerini de takip edebilirsiniz. Konu etiketlerini takip etmenin üç yolunu aşağıda bulabilirsiniz.


Geniş kapsamlı arama yaparak başlayın ve ardından kapsamı daraltın.

Örneğin, #pastane ile başlayın ve ardından ürün veya hizmetinizle ilgili daha spesifik konu etiketlerini (#hamurişi, #kurabiye, #kruvasan), fiziksel konumunuzu (#istanbulpastanesi) veya nişinizi belirten konu etiketlerini (#türkkurabiyeleri) kullanarak kapsamı daraltın. Konu etiketinin kapsamı ne kadar dar olursa, belirli müşterileriniz için alaka düzeyi o kadar yüksek olur.


İlgili konu etiketlerine göz atın.

Ara ve Keşfet'te konu etiketlerini bulduğunuzda, sayfada liste halinde ilgili konu etiketlerini de görürsünüz. Bu konu etiketlerine dokunarak onları da takip etmek isteyip istemediğinizi görün. Buradan Ara ve Keşfet hakkında daha fazla bilgi alın.


Konu etiketlerini takip edin ve konu etiketini kullanan diğer hesapları izleyin.

Çeşitli konu etiketlerine göz attıktan sonra, işletmenizle en alakalı olanları takip etmek için konu etiketi sayfasında takip et'e dokunun.Instagram'da gönderi kaydetmeniz için iki neden

Diğer hesapları takip ettikten ve fotoğraf ve videolarına göz attıktan sonra, gördüğünüz belirli gönderileri daha sonra hatırlamak isteyebilirsiniz. Daha sonra tekrar başvurmak istediğiniz fotoğraf ve videoları takip etmek için gönderileri kaydedin. Belirli kalıpların oluştuğunu gördüğünüzde, bunları koleksiyonlar olarak düzenleyebilirsiniz.


Buradan gönderilerin nasıl kaydedileceği hakkında daha fazla bilgi alın.Gönderileri kaydetmenin faydalı olmasının iki nedeni:


Görünümünüzü geliştirmek için bir dizi gönderiyi kaydedin.

Zaman içinde gönderileri kaydederken, beğendiğiniz fotoğraf veya video türleriyle ilgili kalıplar olduğunu fark edebilirsiniz. Sektörünüz dışında da düşünün. Farklı türlerde hesaplardan ilham alın. Ardından, beğendiğiniz görünümleri kendi fotoğraf ve videolarınıza ekleyin.


Trendleri takip etmek için sektörünüzdeki işletmelere ait gönderilerden bir koleksiyon oluşturun.

Sektörünüzdeki trendleri unutmamak için akışınızda görünen gönderileri kaydedin. Örneğin, saç tasarım uzmanıysanız en popüler saç tasarım uzmanlarına ait en son tasarımları veya diğer kuaför hesaplarında öne çıkarılan saç tasarımlarını kaydedebilirsiniz.


Şunları da kaydedebilirsiniz:


• Paylaştıkları ürün çekimleri, perde arkası görüntüleri, görüşler veya yeniden paylaşılan müşteri gönderileri ve benzeri türde gönderiler.


• Herhangi bir güncel etkinlik gibi, içeriklerinde yer verdikleri ve sektörünüzle alakalı konular.

• Sektör genelinde konu etiketleriyle birlikte, gönderilerinde kullandıkları konu etiketleri.


Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör