Instagram’da Yasaklanan Etiketler Nelerdir ve Nasıl Bulunur?

Her hafta takipçilerimiz ile en önemli konularda oldukça faydalı bilgiler paylaşıyoruz. Instagram’ın yeni çıkan özelliklerinden sosyal medya kullanımında en önemli noktalara kadar her konuda farklı araştırma yazıları yayınlıyoruz. Bu hafta ise aslında ülkemizde çok da bilinmeyen ancak dikkat edilmediğinde ciddi sorunlara neden olan bir konudan, Instagram’da yasaklanan ya da engellenen etiketlerden (hashtagler) bahsedeceğiz.


Bazı etiketler sonsuza kadar yasaklanabilir,


Bazı etiketler geçici olarak yasaklanabilir (bu sebeple görünebilir veya yok olabilirler).


Instagram yasaklanan etiketleri kullanırsak ne olur?

Sık sık etiket engeli mi alıyorsunuz ya da hesabınız durduk yere kapatılıyor, engelleniyor ya da donduruluyor mu? İşte o zaman bu noktalara dikkat etmekte fayda var çünkü bilmeden ve istemeden de olsa Instagram’ın yasakladığı etiketleri kullanıyor olabilirsiniz.


Yasaklanmış Instagram hashtag’lerini kullanmak hesabınızın tamamen kapanmasına neden olabilir, hesabınızı bloke edebilir veya ceza almanıza neden olabilir. Ayrıca erişim engeli ya da kısıtlaması da karşınıza çıkabilir. Yasaklı bir etiketi kullanmak diğer tüm hashtag’lerin artık işe yaramamasına neden olabilir. Daha önceden hiç kullanmadığınız “Yeni” bir etiket kullanmak istiyorsanız, kullanmadan önce yasaklı olup olmadığını kontrol edin.


Şu anda, 114.000’den fazla yasaklanmış Instagram hashtag (etiketi) var. Peki bu yasaklanmış etiketleri nasıl bulabiliriz? Hepsini ezbere bilmemiz mümkün değil.


Instagram yasaklı etiketler nasıl bulunur?

Dediğimiz gibi Instagram’da 114.000’den fazla yasaklanmış etiket var. Şu anda, yasaklanan Instagram etiketlerinin tam bir listesini almak için “otomatik” bir araç yok. Instagram sayfanız tamamen size özel olduğu için de yasaklı etiketler size göre değişebilir. Yani herkesin kullandığı etiketler farklıdır, tarzı ya da konusu farklıdır. Bu nedenle de kullandığınız etiketleri kendi kendinize kontrol edebilmeniz gerekiyor.


Örneğin:

Mobilya mağazası instagram hesabınız olabilir ya da mobilya satıyor olabilirsiniz. Ancak o zaman dikkat etmelisiniz ki #desk etiketi Instagram’ın yasakladığı bir etiket.


AdvertisementKıvrımlı kadınlar için bir moda mağazanız olabilir, ancak #curvy, #curvygirls yasaklandı.


Kişisel bir eğitmen olabilirsiniz, ancak #shesquats, #fitnessgirls, #swole, #lean veya #pushups yasaklandı.


#Humpday, #tgif, #hardworkpaysoff veya #workflow’u kullanmak isteyen bir girişimci olabilirsiniz. Bu etiketler de yasaklandı.


Instagram sayfanızı tanıtmak için bu etiketleri kullanmamalısınız. Bu etiketleri kullanmak ınstagram hesabınızın kapatılmasına neden olabilir veya hesabınız bloke edebilir veya cezalandırabilir. Herhangi bir instagram etiketini kullanmadan önce mutlaka araştırma yapmak gerekir.


Instagram yasaklı etiketler (hashtagler) nasıl tespit edilir?

Instagram yasaklı etiketleri bulmak için evvela keşfet sayfasına gidin. Yani büyüteç işaretine tıklamanız yeterli


Arama çubuğuna bir hashtag (etiket) yazın.

Hashtag (etiket) arama sonuçlarında görünmüyorsa yasaklanmış demektir.

Hashtag geçici veya süresiz olarak yasaklanmış olabilir. Bu, bir gün engellenebileceği, başka bir gün geri dönebileceği anlamına gelir.

Etiket (hashtag) arama sonucunda belirirse, üzerine dokunun.

Yasaklanmadığından emin olmanız gerekir. Bazen arama sonuçlarında gösterilen etiketler bozuk bir sayfaya bağlantı verebilirler.

Instagram 2020 yasaklı etiketler listesi

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi engelli etiketler listesi her an değişebilen bir listedir. Bugün yasaklı ya da engellenmiş olan bir etiket yarın yeniden kullanılabilir hale gelebilir. Bunun için düzenli olarak etiketlerinizi yukarıda belirttiğimiz şekilde kontrol etmelisiniz. Ancak an itibarı ile 2019 yılında instagram tarafından engellenen etiketler nelerdir derseniz şu tarz bir liste oluşturabiliriz:


#adultlife

#alone

#asia

#attractive

#assday

#beautyblogger

#brain

#babe

#bikinibody

#boho

#books

#beyonce

#costumes

#curvy

#curvygirls

#desk

#direct

#dm

#date

#datingBuna ilave olarak instalp'den bir çoksosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör