Instagram'da Hedef Kitlenizi Anlama ve Sonuçlara Ulaşma

Takipçileriniz hakkında daha fazla bilgi almak ve topluluğunuzun en çok önemsediği fotoğraf ve videoları anlamak için Instagram İstatistiklerini kullanarak ölçümleri takip edin.

Üç adımda Instagram'daki performansınızı ve hedef kitlenizi anlama

İşletmelerin Instagram'da yeni müşteriler bulma, etkileşim kuran bir topluluk oluşturma veya satışları artırma gibi farklı hedefleri vardır. Hedefleriniz ne olursa olsun, Instagram İstatistiklerini kullanarak ne kadar büyüdüğünüzü takip etmenize yardımcı olabilecekler ölçümler hakkında bilgi alın.


Instagram İstatistiklerine hiç erişim sağlamadıysanız, nasıl yapabileceğinizi buradan öğrenin.1. Adım: İşletme hedeflerinizi düşünün ve hangi ölçümleri seçmek istediğinize karar verin.

Aşağıda ilerlemeyi takip edebileceğiniz birkaç hedef ve ölçüm örneği bulunur. İstatistiklerdeki bir ölçümün ne anlama geldiğinden emin değilseniz, ölçümün neleri takip ettiği hakkında daha fazla bilgi almak için her bir kategoride simgesine dokunun.


Hedefiniz marka bilinirliğini artırmaksa, İçerik veya Hareketler sekmesinde bulabileceğiniz profil ziyaretleri, gösterimler, erişim ve takipleri ve Hedef Kitle sekmesinde günlük veya haftalık takipçi sayısı gibi ölçümleri seçin. Bu ölçümler profil, gönderi ve hikayelerinizi görüntüleyen kişi sayısını takip etmenize olanak sağlar. Ayrıca, belirli bir gönderide İstatistikleri Gör'e dokunabilir, böylece, insanların gönderilerinizi konu etiketlerinde mi ana sayfada mı, yoksa profilinizde mi keşfettiğini de öğrenebilirsiniz.


*Bunu nasıl yapabileceğinizi buradan öğrenin.


Hedefiniz topluluğunuzla bağlantı kurmaksa, içeriklerinizle etkileşimleri ölçen ve İçerik veya Hareketler sekmesinde bulabileceğiniz beğenmeler, paylaşımlar, yorumlar ve kaydetmeler gibi ölçümleri seçin. Bu ölçümler, insanların fotoğraf ve videolarınızla nasıl etkileşim kurduğunu takip etmenize olanak sağlar. Ayrıca, insanların işletmenizle nasıl iletişim kurmayı tercih ettiklerini öğrenmek için e-postalar, mesajlar ve/veya aramalar gibi ölçümlere de yakından bakabilirsiniz.


Hedefiniz satışları artırmaksa, seçebileceğiniz ölçümlerden biri de internet sitesi tıklamalarıdır, özellikle de biyografinizdeki bağlantı tıklamalarıdır. Alışveriş gönderilerinizde dışarı yönlendiren tıklama ve ürün sayfası açma gibi belirli ölçümleri de takip edebilirsiniz. Bu ölçümler, insanların internet sitenize girip girmediğini ve en çok hangi ürünlere ilgi gösterdiklerini görmenize olanak sağlar.
2. Adım: Instagram'daki hedef kitlenizin müşterilerinizle uyumlu olup olmadığını belirleyin.

İstatistiklerinizin Hedef Kitle sekmesinde, takipçilerinizin en çok olduğu şehir ve ülkeler, yaş aralıkları ve cinsiyet hakkında bilgi alın. Instagram'daki hedef kitlenizin müşterilerinizle uyumlu olup olmadığını belirlemek için bu bilgilerden faydalanın. Böylece, Instagram'da mevcut müşterilerinize benzeyen daha fazla kişi bulabilirsiniz.


3. Adım: Ölçümlerinizi zaman içinde değerlendirin ve Instagram'ı kullanma biçiminizi ayarlayın.

Artık hangi ölçümlere öncelik vermek istediğinizi bildiğinize göre, bu ölçümleri zaman içinde takip ettiğinizden emin olun. Sayıların zaman zaman dalgalandığını görürseniz cesaretiniz kırılmasın. Bunun yerine birkaç hafta veya bir ay gibi daha uzun bir zaman diliminde büyümeye odaklanın. Hesabınız büyüdükçe hedeflerinizi ayarlayın. Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör