Instagram’da Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram da dahil olmak üzere sosyal medyanın bir çoğu, kullanıcı adlarının değiştirilmesine izin veriyor. Belki de mevcut kullanıcı adınızdan sıkıldınız ve daha eğlenceli keyifli bir kullanıcı adına sahip olmak istiyorsunuz? Ya da kullanıcı adınız eski erkek veya kız arkadaşınızla birlikte oluşturulmuş bir kelimeydi ve ayrıldıktan sonra siz artık bunu kullanmak istemiyorsunuz. Aynı zamanda hesabınızın başkaları tarafından kullanıldığını düşünebilir bunun için de kullanıcı adınızı değiştirmek istiyor olabilir. Tüm bu nedenler veyaburda saymadığımız farklı sebeplerle kullanıcı adını değiştirmek isteyen takipçilerimiz için Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Rehberi hazırladık. Aşağıdaki adımları takip ederek instagram kullanıcı adınızı kolayca değiştirebilirsiniz.
Instagram’da Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Android ya da iPhone kullanıyor olsanız da, Instagram kullanıcı adınızı direk olarak uygulama üzerinden değiştirebilirsiniz. Eğer uygulama üzerinden değiştirmek istemiyorsanız, Instagram’ın web sayfasından da değiştirebilirsiniz. Bu yazıda instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir sorusunun cevaplarını birden çok yöntem ile bulabilirsiniz.


Instagram’da Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Android ya da iPhone kullanıyor olsanız da, Instagram kullanıcı adınızı direk olarak uygulama üzerinden değiştirebilirsiniz. Eğer uygulama üzerinden değiştirmek istemiyorsanız, Instagram’ın web sayfasından da değiştirebilirsiniz. Bu yazıda instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir sorusunun cevaplarını birden çok yöntem ile bulabilirsiniz.


Instagram kullanıcı adınız hesabınıza giriş yaparken karşınıza çıkan ekranda şifreniz ile beraber girdiğiniz isimdir. Kullanıcı adınız herhangi bir kelime ile beraber rakam, tarih, özel işaret olabileceği gibi mail adresi de olabilir. Özellikle bundan 3-4 sene öncesinde instagram hesabı açanların kullanıcı adı genellikle mail adresidir. Hesabınıza giriş yaparken oluşturduğunuz kullanıcı adınızı hiç bir zaman unutmamalı, şifrenizi değiştirmek arzu ettiğiniz zaman bile buna ihtiyacınız olacağını hatırlamalısınız.


Instagram kullanıcı adınızı uygulama üzerinden değiştirmek için aşağıda belirtilen adımları izleyebilirsiniz;

 1. Telefonunuzdan uygulamaya giriş yapın.

 2. Profil sayfanıza girin

 3. Profili düzenleden ayarlar menüsünden profili düzenleyi seçin.

 4. Edit profile yani profili düzenleye tıklayın.

 5. Şimdi orada yer alan kullanıcı adı üzerine tıklayın. Değiştirmek arzu ettiğiniz yani yeni almak arzu ettiğiniz kullanıcı adını yazın.

 6. Unutmayın ki aynı kullanıcı adı birden çok kişi tarafından kullanılamaz. Bu sebeple seçmiş olduğunuz kullanıcı adı hali hazırda başka biri tarafından kullanılıyorsa sistem sizin almanıza izin vermez. Yanına harfler, rakamlar ya benzer ikonlar ekleyerek kullanıcı adınızı özgünleştirebilir, orijinalde almak arzu ettiğiniz kullanıcı adına yakın bir kullanıcı adı alabilirsiniz.

 7. Seçilebilir bir kullanıcı adı yazdıktan sonra tamam a tıklayın. Böylece kullanıcı adınız değişmiş olacaktır.

Bilgisayardan (internet sitesi üzerinden) Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Pc’den instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi için aşağıda belirtilen basamakları takip edebilirsiniz;


 1. Bilgisayarınızı açın sonrasında herhangi bir tarayıcı ekranını açabilirsiniz. Web üzerinden instagram kullanıcı adını değiştirmek için google, safari, fireworks veya internet explorer dahil tüm tarayıcıları kullen temelbilirsiniz.

 2. Tarayıcınızı açtıktan sonra ınstagram.Com adresine giriş yapın.

 3. Bu sayfa açıldığında eğer daha öncesinde giriş yapmadıysanız sizin hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir. Eğer daha önce browser üzerinden giriş hesabınıza giriş yaptıysanız hesap açık gelecektir.

 4. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil sayfanıza gidin.

 5. Bu sayfada edit profile (profili düzenle) kısmına gelin.

 6. Bu sayfada kullanıcı adınızın yazılı olduğu yere tıklayın.

 7. Burada kullanıcı adınızı silip yerine almak arzu ettiğiniz kullanıcı adını yazın. Eğer almak arzu ettiğiniz kullanıcı adı başka biri tarafından kullanılmıyor ise o kullanıcı adını alabilirsiniz. Ancak başkası tarafından kullanılmakta olan username i alamazsınız.

 8. Uygun kullanıcı adını seçtikten sonra tamam ya da uygula butonuna tıklayın.


Böylece instagram kullanıcı adınızı değiştirmiş olursunuz. Instagram’da kullanıcı adı değiştirme işlemini mobil uygulama üzerinden yani numaralı telefondan yapabileceğiniz gibi bilgisayardan internet sitesi üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca göz atın: “Instagram’da dark mode nasıl açılır?”


Instagram kullanıcı adı değiştirme sorunu ve çözümü (2020)

Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi yukarda iki ayrı yöntemle anlattığımız şekilde kolaylıkla yapılabilir. Ancak kullanıcı adı değiştirme işleminiz sırasında herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız çözümünü bu makalemizde bulabilirsiniz. Kullanıcı adı değiştirme sırasında başkası tarafından alınan kullanıcı adını alamazsınız. Bir çok kullanıcı bunu bir sorun olarak düşündüğü için bizden bu konu da yardım istiyor. Ancak esasında bir sorun değil Instagram’ın kuralıdır. Aynı kullanıcı adının birden çok kişi tarafından kullanılması mümkün değildir. Çünkü takipçileriniz sizi kullanıcı adınızla bulacak ve ona göre takip edecektir. Kullanılan bir username e benzer kullanıcı adı almak istiyorsanız başına veya sonuna ikonlar, rakamlar veya işaretler koyarak sorunu çözebilirsiniz.


Instagram kullanıcı adı değiştirme engeli var mıdır?

Takipçilerimizden instagram kullanıcı adı değiştirme sınırı var mıdır, veya bir süre sonra engellenme durumu olur mu konusunda pek çok soru gelmektedir. Instagram, gerçek kişiler ile robot yazılımları ayırabilmek için uygulama üzerinden yapılan pek çok işleme sınırlama getirmiştir. Belirli bir sayıda yapılan eylemler normalden fazla görünen kez yapılırsa engellenme durumu söz konusudur. Instagram isim değiştirme engeli ise çok fazla karşılaşılan bir durum değildir.


Instagram kullanıcı adı değişmiyor (hatası)

Instagram kullanıcı adı değiştirme hatası fazla karşılaşılan bir sorun değildir. Olduğunda ise olası bir kaç nedeni vardır. Ilk olarak instagram kullanıcı adı değiştirebilmeniz için hesabın yöneticisi olmanız gerekir, en temel yönetici değil iseniz kullanıcı adını değiştiremezsiniz. Aynı zamanda hesabınızda bazı olağan dışı hareketler görülmüş ve eylemleriniz instagram tarafından engellenmiş olabilir.


Instagram uygulamanız güncel değil ise, telefon hafızanızda yer olmadığı için uygulama doğru düzgün çalışmıyorsa veya bazı teknik aksaklıklar dolayısıyla uygulamada o anda sorun var ise problem olabilir. Ancak bunların haricinde instagram kullanıcı adı değiştirme hatası çok karşılaşılan bir hata değildir.
Instagram’da hangi kullanıcı adları alınamaz?


Instagram’da yasaklı olan etiketler olduğu gibi yasaklı olan kullanıcı adları da vardır. Yukarıda da geniş geniş sözettiğimiz gibi başka biri tarafından kullanılan kullanıcı adını alamazsınız. Bunun dışında herhangi bir din ile dalga geçen, ırkçı, cinsiyetçi, pornografik, pedofili ve benzer konuları destekleyen veya dile getiren kelimeleri kullanıcı ismi olarak alamazsınız. Yukarıda saymış olduğumuz konulardaki kelimeler dışında tüm kelimeleri kullanıcı ismi olarak alabilirsiniz.


Buna ilave olarak instalp'den bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör