Yerel Bağlam ile kullanıcı ve iş ihtiyaçlarına göre yerel bilgiler nasıl yenilenir

Güncelleme tarihi: Eyl 3

Haziran ayında , daha problemsiz bir kullanıcı bilgi birikimi sağlamak, kullanıcıların daha hızlı kararlar almasına yardımcı olmak, siteden ayrılmayı en aza düşürmek ve dönüşümleri iyileştirmek için tanıdık Google Haritalar bilgi birikimini hızlı ve kolay bir biçimde masaüstü ya da mobil web uygulamanıza yerleştirmenize olanak tanıyan Local Context beta sürümünü duyurduk . Yerel Bağlam bilgi birikimini siz ve son kullanıcılarınız için iyileştirmek amacı ile, işletmeniz ve kullanıcılarınız için anlamlı olduğunda Yerel Bağlam katmanını yükleme ve yeniden yükleme imkanı sağlamayı başaran yeni işlevler ekledik. İşte nasıl çalışmakta olduğu, deneyimlerinizi optimize etmek için nasıl kullanabileceğiniz ve müşterilerinize nasıl fayda sağlayabileceği.

Nasıl çalışır

Yerel Bağlam katmanı, yer açıklamaları, fiyat seviyesi, derecelendirmeler, incelemeler, resimler ve ilgilenilen konumdan tahmini varış zamanı ve yürüme yönleri gibi bilgileri içerir. Yerel Bağlam katmanını Google haritasıyla beraber mi yoksa ayrı olarak mı yükleyeceğinize karar verebilmeniz için Yerel Bağlamı geliştirdik. Bu, işinize ve müşteri ihtiyaçlarınıza göre Yerel Bağlam katmanını yüklediğinizde ya da güncellediğinizde size bağlı olduğu manasına gelir.Şimdi, müşteri bilgi birikimini iyileştirmek için Yerel Bağlam katmanı yüklemesini ve yeniden yüklemeyi nasıl optimize edebileceğinize bakalım.

Yerel Bağlam katmanını kullanıcı niyetine göre yükleme

Yalnızca son kullanıcının ilgilendiği bilgileri göstermek için, sizin tarafınızdan sağlanan "yakındaki yerleri göster" ya da "" gibi bir düğmeyi tıklayarak son kullanıcı yerel bilgileri görmek istediğini gösterene kadar Google haritasını yükleme seçeneğiniz vardır. Yerel bilgilere bakın. " Bu noktada, karar vermelerine yardım edecek daha fazla bilgi ortaya çıkarmak için Yerel Bağlam katmanını yükleyebilirsiniz.


Harita etkileşimine dayalı olarak Yerel Bağlam katmanını yenileme

Yerel Bağlam katmanı yüklerinizin kontrolünü size vermek için, kullanıcı daha geniş bir alanı keşfetmek için uzaklaştırdığında veya yeni bir mahalleyi görmek için tavalar açıldığında yerler otomatik olarak yenilenmez. Ancak bu durumlarda, kullanıcınıza o yeni alan için yeni yerel bilgileri göstermek için Yerel Bağlam katmanını yenilemek isteyebilirsiniz. Artık kullanıcılarınıza kendi UI öğeniz aracılığıyla bir yer yenileme isteme veya önceden belirlenmiş harita etkileşimlerinde otomatik olarak bir yer yenileme seçeneği sunabilirsiniz.


Kullanıcılara Yerel Bağlam katmanında seçenek sunar

Diğer durumlarda, kullanıcılarınıza belirli bir yer kümesini görüntüleme seçeneği vermek isteyebilirsiniz. Örneğin, kullanıcılarınızın sadece düşündükleri otellerin yakınındaki turistik mekanları görmelerine olanak tanıyan bir filtre oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu tür bir özelleştirme, o anda onlar için önemli olan şeyler üstünde yeni bir kullanıcı denetimi düzeyi sağlayabilir ve bunu, bu anları algılayıp Yerel Bağlam katmanını uygun parametrelerle yeniden yükleyerek elde edebilirsiniz. Bu durumda, yer türlerini sadece okullar ve parklar yerine yemek mekanları gösterin.


YAYINLANAN:

  • GOOGLE HARİTALAR PLATFORMU


Buna ilave olarak youtubeizlenmesatinal.com bir çok sosyal ağ hizmetini satın alabilirsiniz. Instagram profilinizi güçlendirmek için burdaki servislerimize göz atın.


0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör